اپلیکیشن اصحاب الحسین

با دقت در کتب مزار و زیارتهای مأثور در منابع شیعه که ذخائر اصیل و گنجینه به جا مانده از فرهنگ معارف و مکتب اهل بیت (علیهم السلام) مي باشد،

این نکته حائز اهمیت است که غالباً در تنها زيارت و زیارتگاهی که یاران حجت خدا به همراه ایشان یاد شده و آنان نيز زیارت می شوند زیارت اصحاب الحسین (ع) است. يعني زيارت شهيدان و اصحاب امام در امتداد زيارت مضجع منور خود وجود مقدس امام (عليه السلام) .
 در اين موضوع نباید از این مسئله مهم غافل شد که چرا در زیارت رسول الله و امیرالمومنین (علیهما السلام) و حتی دیگر ائمه هدی (ع) یادی از شهیدان رکاب ایشان و صحابي خاص یاران صدیقشان و نام ايشان به صورت مستقيم و حتي در قالب اشاره به اصحاب نيامده است. اين سؤال مبدأ پاسخ به مسائلي است كه تفاوت جايگاه و رتبه شهيدان كربلا را با ديگر شهداي تاريخ اسلام روشن مي سازد .
در طول تاريخ هر انسان کامل و ولی الهی قطعا كم يا زياد یارانی و فدائیانی داشته که به قربانگاه دفاع از او رفته و جان داده يا امادگي فداكاري بوده اند اما گویا شهیدان کربلا ویژگی خاص دارند كه مدال همراهی دائم با امام معصوم (ع) را به دل آويخته اند .
عمدتاً در زیارت هیچ پیامبر و امامی ويا هیچ ولی کامل و عبد صالحی در ادامه سلام بر مزور ادامه امر به زیارت یاران او ختم نمی شود، الا در زيارت امام عاشورا كه اين خصيصه براي شهيدان آن حضرت ثبت شده است .
در حقیقت درلابلای جملات و فقرات زیارت مبارکه عاشورا ، می بینیم که وصف شهیدان کربلا و ویژگی ها و اختصاصات این اولیاء  خاص خدا موج می زند و یادشان ادامه ذکر اباعبدالله الحسین(ع) است و بر امام و اصحابش جمعا سلام و درود ميفرستند...
این اثر تحفه ای است در راه شناخت سیره و منش یاران صدیق سیدالشهداء (علیه السلام).
قابل ذکر است مجموعه شعر این برنامه تنها نمونه ای از شعرهای کتاب شعر اصحاب الحسین میباشد.
ان شاءالله در نسخه های بعد تمامی شعرها اضافه خواهد شد.

دانلود از کافه بازار


چاپ   ایمیل

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید